26.03.2024 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zájemci mohou virtuálním během přispět na výsadbu stromů

Zájemci mohou první dubnový víkend virtuálním během po roce opět přispět na výsadbu stromů. Akci pořádá Nadace Partnerství, na výsadbu poslouží peníze z benefičního startovného. Kde virtuální běh registrovaní účastníci absolvují, záleží na nich, informoval David Kopecký.

Vloni, když se akce konala poprvé, se do běhu zapojilo 268 lidí, díky kterým se podařilo vybrat 154.000 korun.

Běh pro stromy

"Minimální výše benefičního startovného je 250 korun. Darovat můžete i více. Výtěžek putuje na sbírku Sázíme budoucnost. Díky ní může Nadace Partnerství poskytovat granty obcím, školám, spolkům, ale třeba i skautům nebo dobrovolným hasičům na výsadby stromů. Vysazují se aleje, sady, remízky ale i stromy v ulicích," popsal principy benefičního běhu ředitel Nadace Partnerství Petr Kazda. Běhat mohou jednotlivci i firemní týmy, a to nejen v dubnu. Přidat se mohou například do klubu Běžím pro stromy na sociální sítí Strava.

Lidé zapojení do celorepublikové iniciativy Sázíme budoucnost vysadili dosud 4,3 milionu stromů mimo les. Nadace Partnerství, která za touto iniciativou stojí, vloni díky darům od drobných přispěvatelů i firem podpořila vybrané výsadby částkou 12,5 milionu korun.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down