06.04.2016 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zahradnický argentinský kongres byl přínosem

V říjnu roku 2015 se v Argentině ve městě Bahía Blanca pod záštitou světové zahradnické organizace ISHS konal již 38. Zahradnický argentinský kongres (38. Congreso Argentino de Horticultura). Jde o každoroční výroční akci věnovanou kompletnímu spektru zahradnických oborů včetně ovocných kultur.

Záměr zúčastnit se kongresu vycházel z možnosti využití získaných kontaktů a informací v mnoha různých oblastech. Ačkoliv byly v nedávné době zaznamenány konkrétní formy vědeckovýzkumné spolupráce českých a argentinských institucí, například ve výzkumu olejnin, tak v ovocnářském oboru je v podstatě toto téma ještě zcela „nepopsaným listem papíru“. V posledních letech jsme několikrát měli možnost setkání a diskuze s tamními odborníky na mezinárodních akcích. Argentina patří mezi světové ovocnářské velmoci a díky tomu, že většina jejího území leží v oblasti klimatu mírného pásma, existuje velmi mnoho možností oboustranně výhodné kooperace.

Text a foto         

Ing. Jiří Kaplan, Ing. Aleš Matějíček, Ph.D.

VŠÚO Holovousy, s. r. o.

Účast na kongresu a tvorba výsledků příspěvků byla hrazena z projektu Z.1.05/2.1.00/03.0116 včetně využití infrastruktury uvedeného projektu.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 4/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down