Zahradnická příprava na jaro začala

Již potřinácté uspořádala společnost Arboeko s. r. o. ve dnech 10. až 11. ledna 2017 největší tuzemskou kontraktační výstavu pro zahradnická centra Evropa v Obříství. Výstava byla tradičně zaměřená na sortiment okrasných a ovocných rostlin pro jarní sezónu a těšila se velkému zájmu ze strany návštěvníků nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí.

Během dvou dnů do Obříství zavítalo více než sedm stovek zainteresovaných návštěvníků. Kromě zhruba dvou set zahradnických firem z České republiky se výstavy zúčastnilo bezmála třicet firem ze Slovenska, šestnáct z Polska a více než desítka zahradnických společností z Rakouska a Německa a jedna ze Slovinska.

Příchozí získali hned u vstupu tištěný katalog rostlin, ze kterého mohli vybírat zboží, mnohé za výstavní ceny. V sortimentu školkařských výpěstků bylo zahrnuto přes 2660 položek, z nichž zhruba polovina vystavených rostlin pocházela z vlastní produkce. Druhou polovinu nakupuje společnost Arboeko ze zhruba třiceti školek v zahraničí i od českých školkařů. Zahradníci z Arboeka pravidelně navštěvují školky v Německu, Nizozemsku a Itálii a vybírají perspektivní novinky pro tuzemské zákazníky. Letos mohli příchozí vybírat z více než stovky zajímavých novinek.*

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 2/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down