Zahradníci v Mnichově

Výstava Garten München byla určena široké veřejnosti a uskutečnila se souběžně s Mezinárodním veletrhem řemesel I. H. M. 2004 v Mnichově od 4. do 10. března. Zahradnické tematice byly věnovány dvě haly.

V první převažoval rostlinný materiál včetně nápaditých nabídkových jarních tašek a sesazovaných nádob, floristické přízdoby, ale také prezentace svazů – floristů Bavorska a pěstitelů Bavorska, odborných škol, to vše pod záštitou Ministerstvu zemědělství Bavorska.
Střed haly byl koncipován jako Středozemní zahrady, do kterých byla zakomponována soutěž o využití terakoty v zahradní architektuře.
Druhá hala byla věnována přídomním zahradám, které vyžadují „minimální“ péči, zahradnímu nábytku, malé mechanizaci a doplňkům.
V obou halách byla vyhrazena přednášková a diskusní místa, kde střídala jedna přednáška a předváděčka druhou v nepřetržitém sledu.
Mnichovskou výstavu lze přirovnat k jarní výstavě v Litoměřicích nebo výstavě PragaFlorea v Praze, ale kulturní prostředí, moderní koncepce výstavy, tematicky zpracované pavilony posunují mnichovskou „laickou“ výstavu na vyšší stupeň.
Návštěvníci se mohli nejen poučit, ale také zakoupit rostlinný materiál a doplňky. Vzhledem k rozlehlosti výstav byla v první hale i šatna pro rostliny (Pflanzengarderobe), takže zakoupené rostliny si na své majitele počkaly v odnosných taškách v úschovně, až si projdou celý areál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *