13.09.2002 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zahradníci na cestách –Německo

Zatažená obloha, deštivé počasí a nějakých dvacet stupňů celsia, tak vítalo Kleve am Niederrhein české zahradníky první den čtyřdenního cestování Německem a Nizozemskem s firmou Syngenta Czech s.r.o.

Připravený zajímavý program byl zaměřen nejen na prezentaci nejdůležitějších vyšlechtěných tržních variet S&G, ale částečně i na možnosti a trendy při realizaci pěstovaného sortimentu.
Na venkovní ploše stanice Kleve am Niederrhein bylo možné si prohlédnout a porovnat především partie letniček a balkónových rostlin. Jednotlivé položky přehlíženého sortimentu doprovázel odborným komentářem Ing. Roman Řehák a Ing. Jan Drtil.
Pozornost se soustředila na novinky, případně na novošlechtění, která ovšem zaujmou své místo na trhu až za několik let. Představena byla Begonia semperflorens 'Ascot® Bronze Improved' v barvách Scarlet, Pink, Rosa a White s nejtmavším bronzově zbarveným listem na trhu a atraktivním kulovitým habitem, rostoucí v polostínu i na osluněných místech. V sortimentu dále byla bohatě a časně kvetoucí Ageratum houstonianum Artist® s kulovitým kompaktním habitem a velkou odolností vůči nepříznivému počasí. Argyranthemum frutescens Molimba® je ideální pro záhonové velkoplošné výsadby, které dosahují 40 – 45 cm výšky. Při pěstování v nádobách se projevujeV- formou habitu. Bidens ferulifolium Solaire® Golden 'Bidantis' s velkým zlatožlutězbarveným květenstvím a tmavě zeleným listem je vhodné pro kombinaci se středně až silně rostoucími rostlinami pěstovanými v polostínu i na plném slunci. Gazania splendens hybrid 'Gazoo' odolná, bohatě kvetoucí odrůda s květem, který dosahuje průměru až 10 cm. Kvete i při minimální intenzitě světla. Osteospermum ecklonis Jamboana® jejíž africký původ zajišťuje vysokou odolnost vůči vysokým teplotám a kvetení během celého léta. Na záhonech dosahuje výšky 30 – 30 cm. Sanvitalia speciosa Cuzco® Compact 'Santanis', která dává přednost vyšší teplotě a je ideální pro květináče a závěsné koše. Na záhonech se pěstuje samostatně nebo v kombinaci s Lobelia Laguna, Diascia Flying Colors, Ageratum Artist. Viola cornuta Patiola® série – velkokvětá Miniviola, bohatě kvetoucí v pěti základních barvách je odolná vůči povětrnostním vlivům a vyznačuje se příjemnou vůní. Viola cornuta F1 Rocky je vysoce uniformní, bohatěkvetoucí s kompaktním růstem v jedenácti barvách. To je jen zlomek z předváděného sortimentu.
Po odpoledním rozloučení následoval přesun do Nizozemského Monickendamu, kde bylo zajištěno ubytování. Cesta byla zpestřena návštěvou zoologické zahrady s rozlehlými pavilony pouštní a subtropické vegetace a malým pavilonem s mangrovy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down