Zahradní koryta z umělého kamene

Zkrášlování prostředí ve kterém žijeme zahradními žlaby z přírodního materiálu, je přáním nejen majitelů zahrad a zahrádek, ale i veřejné zeleně ve městech a obcích. Kromě kamenných koryt, se každým rokem zvyšuje poptávka po zahradních korytech z umělého kamene.

Výchozím materiálem je většinou speciální štěrk a písek. Výhody použití jsou především v trvanlivosti a vysoké odolnosti vůči povětrnostním vlivům a ve snížení rizika přehřátí kořenové hmoty v letních měsících díky odpařování vody z povrchu kamene. Příznivé půdní poměry ve žlabu vytváří prodyšný materiál, který usnadňuje přístup vody ke kořenovému systému rostlin a větší prostor pro zeminu v porovnání s tesaným kamenným žlabem. Nezanedbatelnou výhodou je i příznivá cena koryt a květináčů.
Kamenná koryta, díky svému přírodnímu vzhledu, mají široké možnosti uplatnění v exteriéru i interiéru. Jsou ozdobou každé zahrady, terasy nebo balkonu. Uplatnění najdou i jako nádoby pro veřejnou zeleň. Bohatá škála velikostí, tvarů a povrchového reliéfu dovoluje přirozené zakomponování květináče do každého koutu zahrady a dotvoření jejích částí – ohraničení chodníků a pěšin, ke vchodům, k zídkám i na ně, do rohů vytvořených členitostmi staveb a do zákoutí zahrad. Při vhodném použití rostlin, jako jsou skalničky, zakrslé listnáče a jehličnany a doplněním osázení o zajímavě tvarované kameny i kořeny stromů dosáhnete neobyčejný výsledek, který bude chloubou Vaší zahrady a obohatí ji o další krásný prvek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *