14.03.2022 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Začala rekonstrukce kompostárny v Příboře, zabrání prosakování vody

Začala rekonstrukce kompostárny Točna v Příboře na Novojičínsku, kterou vlastní napůl města Příbor a Kopřivnice. Za zhruba dva miliony korun tam na místě nezpevněných ploch vybudují asfaltový povrch, což by mělo zabránit prosakování povrchových vod. Lidé z obou měst tam ale dočasně nemohou vozit větve z ořezaných stromů. ČTK to sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

"Již několik let řešíme na kompostárně průsak povrchových vod, který zapříčiňuje znečištění blízkého silničního příkopu huminovými látkami. Nejde o nic nebezpečného, ale strouha v příkopu občas zapáchala, což vadilo lidem v okolí. I přes přijatá opatření se průsaku nepodařilo zabránit, takže bude zapotřebí zbývající plochy zpevnit," uvedla Lucie Kubalcová z kopřivnického odboru životního prostředí.

Úpravy kompostárny by měly být hotovy do konce května. Na financování se obě města budou podílet rovným dílem. Úpravy se týkají ploch pro skladování větví a listí, proto je kompostárna dočasně nebude odebírat, ostatní biologicky rozložitelný odpad tam ale lidé mohou nadále odevzdávat bez omezení.

"Žádáme občany, aby větve z ořezu stromů skladovali dočasně na svých pozemcích. V naléhavých případech mohou Kopřivničané využít sběrný dvůr na ulici Panské, avšak tam jsou kapacity pro skladování větví velmi omezeny," uvedla Kubalcová.

Také příborská radnice požádala obyvatele, aby větve buď sami štěpkovali a dávali do hnědých bionádob nebo kompostérů, nebo je nechali na svých pozemcích a odvezli později. "Občané mohou rovněž využít velkoobjemových van, které svezou Technické služby v plánovaných termínech v rámci jarního svozu," uvedla radnice na internetových stránkách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down