10.05.2017 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za úspěchem firmy stojí týmová práce

Čtvrtstoletí své existence letos oslaví firma Azalea Chlumec s. r. o. O tom, jaké byly začátky firmy a jak ze střediska státního podniku určeného k celkové obnově vyrostl prosperující podnik, jsme si povídali s jejím jednatelem Ing. Petrem Nachlingerem.

Ekonomiku zahradnického podniku ovlivňují podle Ing. Nachlingera především cena energie a lidské práce. „Stále se stupňuje problém sehnat kvalitní pracovníky a do budoucna chceme modernizovat provoz tak, aby bylo potřeba co nejméně lidské práce,“ podotkl. Zaměstnávají kolem 21 zaměstnanců včetně nočních hlídačů a obsluhy ve velkoobchodu, v sezóně mají brigádníky.

„Máme to štěstí, že prodáme čtvrtinu zboží ve vlastním velkoobchodu v rámci areálu firmy. Jezdí k nám provozovatelé květinářství z okolí. Bohužel je to ta část odběratelů, kteří přijíždějí hlavně v sezóně a jindy málo. Od konce března do začátku května máme často nedostatek zboží. Prodali bychom daleko více, jen není kde a kdo by ho vypěstoval. Zbytek roku máme pro změnu zboží dostatek, abychom využili kapacitu skleníků a musíme pak řešit problém, jak zboží za dobré ceny prodat,“ uvedl Ing. Nachlinger.

Firma Azalea Chlumec s. r. o. dále spolupracuje s velkoobchody a prodejci převážně v Praze a v jižních Čechách. Jistý odbyt zboží obstarává odbytové družstvo CZ-Flora, které dodává zboží do marketů.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 5/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down