23.09.2022 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za nejlepšími českými biovíny zamiřte do Mikulova

Třetí ročník festivalu bio vín a sýrů se uskuteční v sobotu 24. 9. 2022 od 10:00 do 17:00 na náměstí v Mikulově. Návštěvníci se mohou těšit na nejlepší tuzemská vína z ekologického zemědělství, ale i burčák, sýry, chutney či maso – vše samozřejmě v bio kvalitě. Nebudou chybět vítězné produkty soutěže Nejlepší biopotravina roku 2022.

Na akci bude možné ochutnat na 50 vzorků biovín oceněných zlatou medailí v soutěži Nejlepší biopotravina roku. Svá vína přivezou Rodinné vinařství Jedlička Bořetice, Víno Cibulka, Bio vinařství Víno Marcinčák, Vinařství Čech, Vinařství Volařík, Vinařství Fila nebo Víno z Horňácka. Burčák z ekologického zemědělství doveze od Biovíno Abrle.

„Jsem moc ráda, že i přes všechny problémy současné doby se nám daří zorganizovat již tětí ročník Festivalu biovín a sýrů, který se těší mezi spotřebiteli i producenty stále větší popularitě. Česká republika patří mezi špičky v oblasti ekologického zemědělství a v oblasti produkce biovín bych řekla, že jsme na tom ještě lépe. To nejlepší, co za poslední roky naši biovinaři vyprodukovali, bude možné ochutnat právě v Mikulově, “ říká Kateřina Urbánková, manažerka organizátora soutěže – PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Zastoupeni budou i vítězové letošního ročníku soutěže Nejlepší biopotravina roku 2022. Kromě zmíněné Ekofarmy Javorník se budou prezentovat Marmelády Šafránka a čaje od Native Way.

V České republice je aktuálně 74 vinařství, která produkují vína s certifikací BIO. V režimu ekologického zemědělství je 895 ha vinic a 204 ha je v přechodném období. A to znamená, že biovína bude v budoucnu ještě více.*

Zdroj: Lovime bio

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down