01.11.2009 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za květinami do Čimelic

Největší zahradnická výstava jihočeského kraje se letos konala ve dnech 20. až 23. srpna nedaleko Písku v Čimelicích. Tradiční výstavu květin a zeleniny, jejíž kořeny sahají do roku 1962, navštívilo v průběhu čtyř dnů přes třicet tisíc milovníků květin.

Kryté pěstební plochy (3000m2) zahradnické firmy Zámecká zahrada Čimelice, která je spolu s místním obecním úřadem pořadatelem akce, se proměnily ve výstavní plochu pro více než osm desítek (vystavovatelů) pěstitelů okrasných rostlin a výrobců zahradnických potřeb.
Organizátoři akce připravili pro návštěvníky letošního 28. ročníku hned několik poutavých květinových expozic.
Široký sortiment balkónových a záhonových rostlin z produkce Zámecké zahrady se návštěvníkům akce představil ve spojení s rustikálním nábytek v Romantické zahradě. Dřevěné skulptury výtvarníka Petra Junka naopak doprovázely květinová aranžmá z řezaných květin v expozici nazvané Ze světa lesního ticha. Samostatná část výstavy byla věnovaná tolik oblíbeným gladiolům. Zaměstnanci Zámecké zahrady pod vedením zkušené floristiky Libuše Neumanové z firmy Květiny Neli Petrovice vytvořili z více jak 3000 stvolů těchto prošlechtěných rostlin velice působivá aranžmá. Velké pozornosti návštěvníků se těšila expozice jiřinek a lilií nejrůznějších barev, velikostí a tvarů. Kromě krásy samotných květin mohli návštěvnici rovněž obdivovat um a zručnost žáků Střední průmyslové školy keramické v Bechyni, která zapůjčila pro konání akce několik desítek umělecky ztvárněných keramických váz.
V expozicích zaměřených na venkovní rostliny nechyběly listnaté a jehličnaté stromy a keře, trvalky, léčivé a aromatické rostliny nebo traviny a vodní rostliny. Na své si v Čimelicích přišli i milovníci bonsají, kaktusů nebo orchidejí a masožravých rostlin.
Návštěvníci květinové výstavy rovněž využili možnosti nákupu školkařských výpěstků přímo od jejich pěstitelů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down