18.01.2018 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z Nizozemska dováží také kvalitní české odrůdy cibulovin

Společnost Jošt Import, s. r. o., zabývající se velkoobchodním prodejem cibulovin působí na českém trhu od roku 1992, ale praxe v množení a šlechtění cibulových a hlíznatých květin přesahuje 45 let. V nabídce během celého roku mají širokou skladbu rodů, druhů a více než tisíc odrůd. K prodanému zboží přidávají jako bonus poradenské služby.

Zakladatel rodinné firmy Ing. Václav Jošt před časem předal vedení společnosti své dceři Haně Koutné a jejímu manželovi Radomírovi. Ve firmě působí dále jako poradce a věnuje se svému koníčku – sběratelství bramboříků. Společnost Jošt Import, s. r. o., spolupracuje s předními šlechtitelskými a množitelskými firmami v Nizozemsku. Cibuloviny dodává do květinářských obchodů a zahradních center balené s fotografiemi nebo v prodejních kartónech. Zahradnickým a realizačním firmám zajišťuje cibule pro výsadby i pro rychlení.

V současné době přibude každoročně v sortimentu cibulovin několik set nových odrůd. Díky meristematickému množení trvá šlechtění pouhé tři roky. Spousta nových odrůd však z trhu brzy zmizí, jen některé z nich jsou stálicemi. „Spolupracujeme se zhruba patnácti nizozemskými dodavateli, většinou je obchod založený na osobním kontaktu,“ podotkl Ing. Jošt. Zajišťují rovněž trvalky, které lze množit kořenovými řízky. Inspirovat novinkami se jezdí Ing. Jošt každý rok na přehlídku lilií – Dutch Lily Days. „Vybrat novinku není jednoduché, ohlas zákazníků je nevyzpytatelný,“ povzdechl si zahradník.

Celý článek naleznete v časopise Zahradnictví č. 1/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down