08.06.2006 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Wels 2006

Výstava Rozkvetlé Rakousko (Blühendes Osterreich) proběhla v malebném městečku Wels nedaleko Lince na přelomu března a dubna. Na rozdíl od nedávných mrazíků už jí přálo doslova aprílové počasí. Třídenní akce se zúčastnilo na pět set vystavovatelů z celkem osmi zemí. K dispozici měli přes 14 tisíc metrů čtverečních, venkovní prostor a sedm výstavních hal. Součástí výstavy byla prestižní soutěž v aranžování květin – Pohár rakouských floristů, jejíž finále bylo poprvé po 35 letech přístupné veřejnosti.

Nejlepší floristé z celého Rakouska bojovali o pomyslný trůn v pátek a sobotu. Soutěže se zúčastnilo celkem patnáct profesionálních floristů z osmi spolkových zemí. Svůj talent a um předvedli prostřednictvím několika úkolů.
První soutěžní den proběhl ve znamení tvorby květinových aranžmá a přízdoby stolu na téma Příroda – napětí mezi pohybem, strukturou a barvou. Samotnému vzniku prací mohli návštěvníci veletrhu po celou dobu přihlížet. V sále panovala velmi příjemná a pohodová atmosféra. Inspirací byla tvůrcům například roční období, mezi nimiž samozřejmě dominovalo jaro nebo třeba starý nábytek či historická období.
Sobotní klání se skládalo ze tří částí – vazby narozeninové kytice dle vlastního nápadu, vazby svatební kytice a aranžmá překvapení, které museli soutěžící zhotovit za 45 minut na pódiu přímo před zraky diváků. Měli přitom naprosto shodné podmínky, k dispozici měli totiž stejný materiál.
Ihned po poslední soutěžní disciplíně byl vyhlášen absolutní vítěz, nejlepší rakouský florista roku 2006. Stal se jím Andreas Stern ze štýrského Feldbachu, jehož páteční dílo bylo inspirováno obdobím baroka. Druhé místo obsadila Marianne Thurnerová z Riegersburgu (Burgenlandsko) a třetí byl Christian Platzner ze St. Magdalenu v Korutanech.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down