16.07.2022 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vzdělávací program Netopýří výzkumníci

Cílem programu je přiblížit dětem i dospělým tajemný svět netopýrů prostřednictvím moderní techniky – ultrazvukových detektorů. Tyto přístroje umožňují poslouchat pro lidi neslyšitelné hlasy, pomocí kterých se netopýři potmě orientují. Podle nich je možné některé druhy netopýrů i určovat. V rámci programu si mohou zájemci zdarma zapůjčit výzkumnické batůžky, které obsahují potřebné vybavení pro pozorování a určování netopýrů, a vyrazit s dětmi na dobrodružnou večerní vycházku.

Program je určený především pro školy, zájmové kroužky a další organizace, které se věnují práci s dětmi a mládeží. V každém batůžku jsou tři ultrazvukové detektory (s návodem na použití), 1 silnější baterka, jednoduchá příručka k práci s detektorem a klíčem k určování netopýrů podle hlasů, kniha Poznáváme naše savce a tipy na vycházky (mapy a trasy) v daném městě a okolí. Organizátoři doporučují vzít si s sebou také vlastní čelové svítilny či jiné baterky, notýsek a psací potřeby na poznámky, vhodné obutí a oblečení do terénu. Program vycházky lze zpestřit s pomocí pracovních listů Netopýři v parcích.

Batůžky jsou určené pro školy, zájmové kroužky a další organizace, věnující se práci s dětmi a mládeží. Zapůjčit si je lze osobně po předchozí domluvě ve Stanici přírodovědců DDM hl. m. Prahy, Praha, a to na základě podpisu protokolu o výpůjčce a složení vratné kauce 1000 Kč. Maximální doba výpůjčky je 14 dní. V přípravě jsou i další kontaktní místa: Třeboňská záchranná stanice a Pevnost poznání PřF UPOL Olomouc.*

Zdroj: https://napude.sousednetopyr.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down