21.01.2005 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Využití jednonápravových malotraktorů a nosičů nářadí v celoroční praxi

Jednonápravové nosiče nářadí AGRIA
Jednonápravové malotraktory a nosiče nářadí AGRIA se využívají v zemědělské praxi, v sadovnictví, zelinářství, zahradnictví, ale i v komunálním hospodářství a v horských oblastech pro údržbu travnatých ploch.

Jednonápravové malotraktory a nosiče nářadí jsou zastoupeny ve větší míře než nosiče a malotraktory dvounápravové, jejích předností je především vynikající průjezdnost terénem, snadná manipulovatelnost, možnost rychlého nasazení, jednoduchost ovládání a konstrukce a hlavně nízké provozní náklady. Pro jednonápravové malotraktory AGRIA poskytují výrobci velké množství různých typů nářadí, strojů a příslušenství.
Předností moderních jednonápravových malotraktorů a nosičů nářadí AGRIA je nízká hlučnost a vibrace, univerzálnost, hospodárnost, výkonnost, design a především bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí.
Jednonápravové nosiče nářadí představují v oblasti celoročního nasazení klíčovou roli. Uplatňují se především tam, kde dvounápra-vové nosiče nářadí nelze použít a nebo by bylo toto nasazení neekonomické.

Komfort a víceúčelovost strojů AGRIA
Přídavná nářadí jsou klíčem k úspěchu. Rotační brány, půdní obracecí frézy jsou stále oblíbenější v komunální oblasti. Také tradiční lištové žací stroje jsou v současnosti z důvodu bezpečnosti, výkonnosti a díky moderní technologii stále žádanější. Trendem v údržbě travnatých ploch jsou mulčovače. Moderní horizontální (kladívkové) a vertikální mulčovače jsou velmi robustní a výkonné, a tak nacházejí uplatnění v údržbě velmi zanedbaných ploch v těžko dostupných místech, kde těžkou techniku nelze nasadit.
Komfort a výkon je u nosičů AGRIA stále poptávanější: plynulá změna rychlosti pojezdu díky hydrostatické převodovce umožňuje velmi komfortní a precizní ovládání, změna nastavení polohy těžiště stroje prostřednictvím portálové osy, moderní velmi výkonné, tiché a kultivované motory s výborným průběhem točivého momentu, nízké těžiště při dostatečné světlosti a nízké hmotnosti stroje, svahová dostupnost (100%), nízké emise a vibrace.

Zimní údržba pomocí jednoosých nosičů
Komplexní zimní údržbu lze za pomocí jednoosých nosičů nářadí a malotraktorů AGRIA provádět třemi způsoby: 1) se shrnovací radlicí, 2) se zametacím kartáčem a 3) se sněhovou frézou. Trend směřuje k zametání a k posypu pomocí této techniky. Právě pro údržbu chodníků lze jednonápravové nosiče nářadí a malotraktory AGRIA efektivně použít oproti nasazené těžké technice.

Provozní náklady jednoosých nosičů
Jednonápravové malotraktory a nosiče nářadí AGRIA jsou z hlediska provozních nákladů ve srovnání s jednoúčelovými stroji a dvounápravovými nosiči právě v oblasti malých a nedostupných míst nejefektivnější. Toto srovnání celkových nákladů lze jednoduše promítnout do oblasti nasazení, jako je např. odplevelování a zimní údržba.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down