Výstavba areálu Radouč byla zahájena

Demolicí části budov začalo město Mladá Boleslav v úterý 1. února první etapu výstavby volnočasového areálu Betonárka Radouč. Ten vznikne na místě současného skateparku, který v budoucnu bude součástí volnočasového areálu. Jako první zde vznikne pumptrack pro veřejnost.

Volnočasový areál Betonárka Radouč bude tvořen několika sportovišti. Město chce areál nabídnout nejen sportovcům, ale celým rodinám. Na volnočasový areál bude proto dále navazovat i plánovaná minizoo, která vznikne v bezprostředním sousedství betonárky. Lokalita tak má ambici stát se odpočinkovou zónou v severní části Mladé Boleslavi s návazností na rekreační využití přírodní památky Radouč. „Chceme tento prostor nabídnout mladé generaci sportovců, lidem, kteří jezdí na skateboardech, na inline bruslích, na kolech a koloběžkách. Vybudujeme zde nejen kvalitní sportoviště, ale i zázemí pro sportovce a jejich rodiny. Chtěl bych poděkovat Úřadu zastupování státu ve věcech majetkových za vstřícnost, protože ve prospěch volnočasového areálu daroval městu pozemky, na nichž bude část sportovišť vybudována,“ uvedl náměstek primátora Jiří Bouška, který na začátek stavebních prací zavítal.

Po skončení demolice budov v severní části začne již v únoru výstavba první části celého areálu – cyklistického pumptracku. „Je to umělá dráha, tvořená klopenými zatáčkami a boulemi, určená pro cyklisty bez rozdílu věku a výkonnosti. Pumptrack v Betonárce Radouč postaví švýcarská firma s českým zastoupením Velosolutions. Patří ke špičce v oboru a jimi vybudované pumptracky najdeme po celém světě,“ upřesnil iniciátor projektu a předseda komise rady města pro rozvoj města a volnočasových aktivit Štěpán Neuman. Pumptrack by měl být dokončen již v květnu letošního roku.

Kromě pumptracku zde vznikne betonový skatepark, který bude rozdělen na dvě části – zastřešenou dětskou část se skateboardovým poolem (bazénem) a venkovní část, jejíž betonové překážky budou připomínat ulici, tedy místo, odkud skateboarding vzešel. Projekt dále počítá s venkovní posilovnou, dětskými hřišti a zastřešeným zázemím se šatnami, terasou a případným občerstvením. Zachována bude i stávající dráha pro RC modely, přičemž dojde k její modernizaci, aby splňovala podmínky pro pořádání oficiálních závodů. Volnočasový areál Betonárka Radouč bude vznikat postupnou výstavbou všech částí. Celkově počítá s odhadovanou investicí ve výši 50 milionů korun.*

Zdroj: MB-NET

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down