20.05.2022 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana má před sebou poslední víkend

Tradiční přehlídka křehké motýlí krásy v Botanické zahradě hl. m. Prahy se koná už jen do 22. května. Pro návštěvníky, kteří výstavu nestihli, mají organizátoři dobrou zprávu. Okřídlení krasavci totiž skleník Fata Morgana ještě po několik týdnů zdobit budou. Motýlí kukly přicházely do Prahy postupně v průběhu výstavy a někteří jedinci se tak teprve líhnou. K vidění stále bude řada exotických druhů jako Morpho, Caligo, zástupci otakárků a baboček a také obří noční motýl Attacus atlas. Výstava zaznamenala v letošním roce rekordní návštěvnost, která se blíží devadesáti tisícům zájemců.

Přehlídka motýlů se v letošním roce zaměřila na detaily motýlího těla. Informační panely umístěné ve skleníku Fata Morgana odhalují tajemství stavby jejich křídel, ukazují, jak vypadají například oči, nohy nebo tykadla u housenek i dospělých jedinců. Tyto panely ve skleníku rovněž po dobu následujících dvou týdnů zůstanou. Nad tropickým jezírkem je umístěn unikátní nadživotní model nočního motýla Attacus atlas.

Trojská botanická zahrada připravuje na červen další z oblíbených akcí. Expozici Japonská zahrada opět zaplní několik desítek nádherných bonsají z celého Česka a také ze Slovenska a Německa. Od 10. do 19. června se uskuteční Festival bonsají a japonské kultury a zájemci se tak kromě umění tvarovaných stromků setkají i s tradiční japonskou kuchyní a kulturními prvky. Výstava bonsají bude rovněž v letošním roce soutěžní a hlasovat budou moci i sami návštěvníci. Festival se koná pod záštitou japonského velvyslanectví v Praze a ve spolupráci s Česko-japonskou společností a Českou bonsajovou asociací.

V rámci podpory ukrajinských rodin, které utíkají před válkou, nabídla botanická zahrada těmto uprchlíkům po dobu konání výstavy orchidejí a výstavy motýlů vstupné 1 Kč na osobu. Toto zvýhodnění končí k 31. květnu 2022.*

Zdroj: TZ Botanické zahrady hl. m Prahy

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down