24.07.2005 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava oslaví výročí Veřejné zeleně

Výstavu historických i současných fotografií brněnských parků připravuje ke svému desetiletému výročí městská firma Veřejná zeleň města Brna. Společnost má na starost nejvýznamnější městské parky (Lužánky, Špilberk, Koliště, Tyršův sad, Wilsonův les a uliční stromořadí na území celého města).

Výstava naváže na aktivitu Brněnského kulturního centra, jež sbíralo písemné vzpomínky Brňanů na parky a zeleň a před časem je vydalo knižně. Řadu fotografií již organizace má.
Majitelé historických snímků je mohou donést či poslat poštou do konce srpna do sídla organizace v Údolní ulici 5. Samotná výstava začne 22. září v areálu pod hradem Špilberk. Na září také Veřejná zeleň chystá v upravené vodárně na Špilberku výstavu květinových aranžmá. Ke svému letošnímu výročí organizace dokončila rekonstrukce parku v Denisových sedech pod katedrálou na Petrově. Novinkou je vodní kaskáda nad ulicí Bašty. Největší brněnský městský park Lužánky pak od letošního roku oživil několikasetmetrový vodní tok. Podzemní koryto říčky Ponávky při ulici Drobného museli dělníci opravit, protože se začalo na několika místech propadat. Na povrchu ale skutečná Ponávka neteče. Klikatým korytem s malými vodopády a lávkami za šest milionů korun proudí vyčištěná voda, jež je na konci odčerpávána do trubek a podzemím se vrací zpátky. Skutečná říčka je totiž znečištěná a zapáchá. Veřejná zeleň dále pokračuje v postupné nákladné rekonstrukci rozsáhlého parku na svazích kolem hradu Špilberk.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down