24.03.2022 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava motýlů v trojské botanické zahradě se soustředí na detaily jejich těla

Letošní ročník výstavy exotických motýlů v botanické zahradě v pražské Troji se soustředí na detaily těla tohoto hmyzu. Návštěvníci výstavy tak například zjistí, jak jsou konstruovaná motýlí křídla a jak vypadají ústa housenky. Devatenáctý ročník výstavy se bude konat od 8. dubna do 22. května.

Do trojské botanické zahrady postupně dorazí asi 5500 kukel několika desítek druhů motýlů. K vidění budou například motýli druhu Morpho achilles s blankytně modrými křídly, velcí soví motýli rodu Caligo a babočka druhu Methona confusa, která se vyznačuje průsvitnými křídly. Zájemci se budou moci při přehlídce s názvem Motýli, zaostřeno na detail seznámit také s jedním z největších motýlů na světě, motýlem druhu Attacus atlas. Botanická zahrada letos připravila on-line stream na svém youtube kanálu, kde bude živě přenášeno líhnutí motýlů z kukel. Později se kamera přesune ke krmítkům, k nimž se motýli slétají za potravou.

Tropický skleník Fata Morgana, který se nachází mimo areál venkovních expozic botanické zahrady, bude hostit výstavu motýlů od 8. dubna do 22. května. Prostory jsou pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9:00 do 19:00. Mimořádně bude otevřeno i o Velikonočním pondělí, avizovala zahrada. Vstupenky je možné zakoupit přímo v pokladnách nebo on-line na webu zahrady. Ukrajinci, kteří se prokáží ukrajinskými doklady či jinými doklady udělenými českými úřady, mají podle informací na webu zahrady během výstavy vstup do botanické zahrady za symbolickou jednu korunu.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down