01.07.2022 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Má vlast cestami proměn zahájena

Výstava Má vlast cestami proměn – příběhy domova je jedinečná. Spolupracuje na ní celá země. Přes všechna úskalí letos vstoupila do 14. ročníku. Slavnostně ji zahájili spolek Cestami proměn a jeho partneři v nádherném prostoru Strahovského kláštera, za jeho vlídné a velmi vstřícné spolupráce. Po minulém neveřejném zahájení způsobeném covidem se vrací k modelu veřejnému. Hlavním partnerem ročníku je Královéhradecký kraj.

Výstava přivedla letos své příznivce na Strahov, do sousedství Pražského hradu, do prostoru kouzelného baroka s nevšední duchovní silou. Výstavě se dostalo vřelého přijetí od pana opata Daniela Petera Janáčka, jeho spolubratří i správy kláštera. Díky svým vlastníkům, správcům a jejich péči prošel obdivuhodnou proměnou a je výstavě důstojným a vzácným zázemím. Proměnu tohoto kláštera i dalších dvou ve správě řádu, klášterů v jihočeském Milevsku a středočeských Doksanech, si můžete prohlédnout na panelech letošního ročníku výstavy. V průběhu slavnosti a v následujících dvou týdnech byl jedině zde, na Strahovském nádvoří, k vidění celý komplet výstavy na jednom místě. Poté potkáváte jednotlivé kolekce na jejich celoročním putování a souběžně probíhá přihlašování proměn do dalšího ročníku na webu https://www.cestamipromen.cz/prihlasit-promenu. Pro nejkrásnější proměnu nezapomeňte hlasovat do 30. 4. 2023.

Výstavu pořádá spolek Cestami proměn pod záštitou předsedy Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Jiřího Voseckého, Ministra kultury ČR Martina Baxy, Ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše a předsedy Asociace krajů ČR Martina Kuby. Hlavním partnerem ročníku je Královéhradecký kraj. Partnery jsou kraje ČR, Česká komora architektů, Spolek pro obnovu venkova a další organizace. Strategickým partnerem je společnost Info Nova, s. r. o.*

Zdroj: Má vlast cestami proměn – příběhy domova 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down