16.05.2023 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava kosatců a motýlů

Letošní prodloužená výstava kosatců s motýly se koná od pátku 19. května do pondělí 5. června. Návštěvníci si kromě sbírky kosatců mohou projít celý jedenáctihektarový areál zahrady a jako bonus se projdou skleníkem s tropickými motýly.

Ve sbírkách Botanické zahrady a arboreta MENDELU je řádově více než 300 kultivarů kosatců. Jsou rozděleny podle barev a typů a v jednotlivých skupinách je navíc návštěvníci najdou podle historického data šlechtění a mohou si tak na vlastní oči prohlédnout, jak vývoj šlechtění postupoval. Na záhonech mohou obdivovat jak nové kultivary, tak i ty staré, které lze stále vidět i v domácích zahrádkách. Každým rokem dostane nejlepší kultivar medaili p. Dykese, což byl americký šlechtitel, který svůj život zasvětil právě těmto trvalkám. Mnoho pěstovaných kultivarů pěstovaných ve zdejší botanické zahradě patří mezi tyto oceněné rostliny. Kromě již zavedených odrůd zde najdou příchozí i novošlechtění šlechtitelů z ČR, Polska i ze Slovenska.

Letošní prodloužená výstava kosatců s motýly se koná od pátku 19. května do pondělí 5. června (denně od 9 do 18 hodin, vstup z tř. Gen. Píky, zastávka tramvaje Bieblova). Návštěvníci si kromě sbírky kosatců mohou projít celý 11 hektarový areál zahrady a jako bonus se projdou skleníkem s tropickými motýly. V rámci probíhajících akcí není možné se dopředu objednávat.

Botanická zahrada a arboretum MENDELU je výukové a účelové zařízení Mendelovy Univerzity v Brně, které bylo založeno prof. Ing. Augustem Bayerem v roce 1938 na ploše dvou hektarů. K rozšíření plochy areálu došlo v roce 1967 na stávajících 11 hektarů. Areál je rozčleněn do pěti tematických částí.

Zdroj: MENDELU

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down