12.02.2023 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava fotografií představí zemědělství očima studentů

Národní zemědělské muzeum pracuje od roku 2018 na dlouhodobém projektu fotografické dokumentace současného zemědělství. Podsbírka Fotoarchiv, ve které se získaný materiál shromažďuje, tvoří obrazovou základnu pro vědeckou, popularizační i edukativní činnost muzea. Výsledky tohoto projektu prezentuje výstava Studenti fotografují zemědělství. V Národním zemědělském muzeu Ostrava ji můžete zhlédnout do 30. dubna 2023.

Výsledky každoroční práce oslovených fotografů jsou prezentovány veřejnosti formou výstavy a malého katalogu. Zemědělská tematika je tak rozsáhlá, že stěží lze obsáhnout všechny oblasti. V posledních letech zažívá zemědělství překotné změny – nástup nových výrobních postupů a trendů v pěstování plodin i chovu užitkových zvířat. Přesto organizátoři věří, že se jim podaří zachytit co možná nejvíce aspektů současného zemědělství i jeho zásadních proměn, které s použitím moderních technologií přicházejí.

V roce 2021 byly osloveny ke spolupráci dvě vysoké školy, které zajištují terciární vzdělávání v oboru fotografie. Motivací k tomuto kroku byla snaha osvěžit přístup k fotografické dokumentaci pohledem mladých lidí a rozšířit možnosti obrazového vyjádření zemědělské tematiky.

Výstava představuje ukázky z tvorby studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně pod pedagogickým vedením Jana Jindry a jeho kolegů a studentů Vysoké školy kreativní komunikace v Praze pod vedením Mariana Beneše. Všichni studenti svoje fotografické soubory doprovodili také autorskými texty, které předkládáme jen s malými redakčními úpravami.

Nasazení všech studentů i výsledky jejich práce jsou důkazem, že si mladí tvůrci uvědomují důležitost péče o krajinu a udržitelné hospodaření se zemědělskou půdou a že se poctivě zamýšleli nad významem zemědělství pro naši společnost i nad jeho současnými podobami.*

Zdroj: NZM

Úvodní foto: Janeš

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down