13.04.2023 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Floria Jaro v Kroměříži ukáže aranžmá z tisíců květin

Připravovaná výstava Floria Jaro, která je na Výstavišti Kroměříž na programu od 28. dubna do 1. května a také od 5. května do 8. května, ukáže unikátní aranžmá vytvořené z tisíců květin. Pod názvem Podmořský svět květin jej z narcisů, tulipánů, hyacintů a také tropických bromélií vytvoří tým floristek Jarmily a Petry Pejpalových, uvedla pracovnice výstaviště Michaela Ohlídalová. Tradiční akce pro zahradníky a zahrádkáře nabídne i stánky se sortimentem pro dům a zahradu.

Aranžmá uvidí zájemci v obou termínech výstavy v pavilonu A. Expozici vytvoří aranžérky po přípravách spolu s pomocníky za čtyři dny, jde ale pouze o její finální část. Rozložením výstavy do dvou prodloužených víkendů se pořadatelé snaží vyjít vstříc návštěvníkům. „Dáváme příležitost početným zájemcům, aby si vybrali ve svém volném čase, pochopitelně budeme rádi, když k nám zavítají opakovaně. V každém termínu jim nabídneme vše potřebné pro dům i zahradu, klasiku, ale i novinky pro zahrady a zahrádky, nádhernou podívanou v jedinečné květinové expozici, bohaté občerstvení a pestrý kulturní program, z něhož si vybere opravdu každý,“ uvedl ředitel výstaviště Pavel Konečný.

Areál bude otevřený denně od 9:00 do 17:00. Podrobnosti o výstavě Floria Jaro lidé najdou na webových stránkách kroměřížského výstaviště, které vedle jarní pěstitelské výstavy nabízí pravidelně i její letní a podzimní verzi a předvánoční programy. Hostí také hudební festivaly, Svatováclavské slavnosti nebo prodejní výstavy drobného zvířectva a okrasného ptactva. Moderní areál ročně navštěvuje více než 250 000 lidí.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down