Výstava Floria Jaro v Kroměříži ukáže aranžmá z desítek tisíc květin

Připravovaná výstava Floria Jaro, která je na Výstavišti Kroměříž na programu od 30. dubna do 8. května, ukáže unikátní aranžmá vytvořené z desítek tisíc jarních květin na téma Rozkvetlé múzy. Tradiční akce pro zahradníky a zahrádkáře nabídne i stovky stánků se sortimentem pro dům a zahradu. Výstava Floria Jaro se uskuteční po nucené dvouleté pauze z důvodu covidové epidemie, sdělil ředitel výstaviště Ondřej Kuropata.

Pavilon A bude jako obvykle věnovaný květinové expozici, letos na téma Rozkvetlé múzy. Ztvárnění se zhostí aranžéři Jarmila a Petra Pejpalovy a Vojtěch Zahradník. „Návštěvníky očaruje květinová expozice znázorňující devět uměleckých múz. Ty budou vytvořeny z desítek tisíc tulipánů, narcisů, hyacintů či frézií. Zhlédnete múzy tance, zpěvu, výtvarného umění, astrologie nebo lásky. Našim přáním je návštěvníka přenést do starověké mytologie, do světa bohů na horu Olymp. Zde jim milou a krásnou společnost dělaly múzy a každá z nich měla schopnost jednoho umění nebo vědy. Múzy byly ušlechtilé a krásné jako bohyně. Působily vždy blahodárně a přinášely harmonii,“ uvedl Zahradník, hlavní tvůrce expozice.

Po dobu výstavy se návštěvníkům představí také amatérští aranžéři. Český zahrádkářský svaz zorganizuje ve středu 4. května floristickou soutěž s názvem Staň se hvězdou Floristiky, a to v kategoriích mládež a senioři. Vazačské práce poté zůstanou na výstavišti jako prezentace. V doprovodném programu vystoupí například zpěváci Martin Maxa a Bohouš Josef, skupina Plavci, cimbálová muzika Réva, dechová hudba Drietomanka nebo písničkář Jaroslav Hutka. „Výstaviště bude zcela zaplněno nabídkou nejrůznějšího zboží, primárně zahradnického sortimentu,“ uvedl Kuropata.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down