09.07.2021 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Černínskou krajinou Chudenicka a Švihovska

Po stopách šlechtického rodu Černínů se v těchto dnech můžete vydat v prostorách výstavní galerie hradu Švihov. Výstava je otevřena od 1. července a potrvá do konce října letošního roku. Projekt Národního památkového ústavu, Rok osvícenecké šlechty si dal za cíl přiblížit návštěvníkům dobu osvícenství, životní styl osvícenské aristokracie, jejich sídla a životní styl.

(NPÚ) Výstava Černínskou krajinou Chudenicka a Švihovska představuje osobnosti zaměřené na tuto epochu, konkrétně Jana Rudolfa Černína a Evžena Karla Černína. Návštěvníci se mohou projít dobově zařízenou pracovnou, prohlédnout si osobní věci šlechty. Součástí výstavy je také expozice, která mapuje založení, historii a stavební vývoj chudenického panství, zejména zámku Lázeň, rozhledny Bolfánek a arboreta Americká zahrada. Zajímavým zpestřením je interaktivní expozice soudobých studií a fotografií, která ukazuje vývoj krajiny a její proměny v čase.

Po celé léto je k tomuto tématu připraveno mnoho doprovodných kulturních akcí, např.:

11.9.2021 – Hrad Švihov Krajinotvorba osvícených Černínů, přednáška RNDr. et PhDr. Markéty Šantrůčkové, Ph.D. Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i., Průhonice, od 15 hodin v sále hradního špýcharu/v sále v prostoru výstavy.

12.9. OTISK, o. s. Komentovaná procházka po Žďáru – komentovaná procházka po zajímavostech krajinotvorných úprav na vrchu Žďár u Chudenic (Bolfánek, Americká zahrada, zámek Lázeň, Kuchyňka, Kvapilova jezírka apod.), Původce RNDr. et PhDr. Markéty Šantrůčkové, Ph. D., Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i., Průhonice, od 10.00 do 15.00. Prohlídka začíná na Bolfánku, po dvou hodinách se vrací zpět s hodinovou přestávkou na oběd, od 13.00 druhá část procházky po Žďáru.

Více informací naleznete na: www.npu.cz

*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down