17.09.2022 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobce ovocných nápojů Linea Nivnice zaznamenal meziročně nižší zisk i tržby

Společnosti Linea Nivnice, která vyrábí ovocné nápoje, loni meziročně klesl zisk po zdanění o 64,9 milionu korun zhruba na 9,6 milionu. Za prodej výrobků, služeb a zboží utržila 939,4 milionu korun, v roce 2020 to bylo téměř 959,4 milionu korun. Vyplývá to z účetní závěrky firmy, která je součástí výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Také loni ovlivňovala hospodaření podniku pandemie koronaviru, která narušila plynulost dodavatelských řetězců a přispěla k rozvoji inflace. "Zejména v druhém pololetí se zvýšila cena vstupních surovin, polotovarů a obalů. Jako obvykle se dělo přenesení vyšších vstupů do fakturačních cen našim odběratelům s cca tříměsíčním zpožděním, prakticky až počátkem roku 2022," uvedlo ve výroční zprávě představenstvo firmy.

Linea Nivnice patří k největším českým výrobcům ovocných šťáv, nápojů, ovocných vín, přesnídávek a sirupů. Velkou tradici má firma v produkci lihovin, první likér vyrobila v roce 1946. Drtivá většina celkových tržeb podniku připadá na český trh, kde společnost zásobuje i velké obchodní řetězce. Firma každoročně vyrobí přes 20 milionů litrů ovocných šťáv v kartonových obalech.

V loňském roce Linea Nivnice zaměstnávala v průměru 270 lidí, ve srovnání s rokem 2020 o šest méně. Na jejich mzdy uvolnila přes 109,6 milionu korun. Pro letošek plánovalo vedení podniku dosažení výnosů za jednu miliardu korun a hospodářského výsledku před zdaněním ve výši 20 milionů korun. V období před hospodářskou krizí mezi lety 2009 až 2012 se firmě dařilo v ročních tržbách hranici jedné miliardy korun překonat.

Současná akciová společnost Linea Nivnice existuje od roku 1994. Firma vznikla privatizací státního podniku Linea, který byl dříve součástí Slováckých konzerváren Uherské Hradiště. Kromě mateřského podniku v Nivnici má společnost i dceřinou firmu na Slovensku.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down