Výběr realizační firmy

V tomto dílu seriálu budeme s Ing. Drahoslavem Šonským, CSc. hovořit o tom, jak zvolit realizační firmu a jaké jsou nejčastější problémy při realizaci zahrady.

Jaké jsou časté problémy při realizaci zahrad?

Zhruba ve 40 % investor v průběhu realizace požaduje změnu návrhu. Při každé realizaci, i u rodinné zahrady, má realizační firma povinnost vést stavební deník. A právě do něho se změny zapisují. Například dne toho a toho byla dohodnuta změna vedení cesty, projektant přinese do týdne nové řešení a vícepráce budou honorovány takto. Tato povinná dokumentace kryje jak realizační firmu, tak zahradního architekta.

Změny jsou běžnou součástí naší profese. Projekt zahrady není fixní, ani stavební projekty domů nejsou fixní a upravují se v průběhu realizace. Lidi jsou lidi, nemají představu o tváři zahrady, dokud se nezačne dělat a pak požadují dodatečné úpravy. Na to musíte být připravena a musíte změny udržet tak, aby zahrada měla stále tvář a logiku. Na kontrolní dny vždy přijíždějte připravená, abyste dobře reagovala na případné okamžité změny.

Text

Iva Neumannová

Zahradní ateliér Iva Neumannová

www.zahradni-atelier-in.cz

Foto včetně popisek D. Šonský

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 11/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down