25.07.2011 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vše pod jedním jménem

Společnost Czechplant trade s. r. o., byla založena na jaře loňského roku za obchodním účelem. Prvotním impulsem majitelů firmy byla představa ucelené nabídky rostlinného materiálu pro široký okruh odběratelů, jako jsou zahradnická centra, realizační firmy nebo okrasné školky. Nově vzniklá firma jim také dala možnost splnit si dávnou vizi kontraktační výstavy na vysoké úrovni. Tato výstava proběhla letos již podruhé ve dnech 24. až 26. ledna v areálu spolupracující logistické společnosti Flor–Express–Kadaň, s. r. o.

Zakladateli velkoobchodu Czechplant trade jsou majitelé okrasné školky Agarden rostliny s. r. o., z Mnichova Hradiště a okrasné školky Ing. Studený s. r. o., z Tušimic. Přes nově založenou společnost jde veškerý odbyt a prodej rostlin, vypěstovaných nejen ve jmenovaných školkách.

Česká produkce má přednost
Majitelé Ing. Adam Studený a Libor Abraham si založením firmy slibují především zjednodušení práce v obou školkách a následně možnou specializaci na konkrétní rostliny v každé ze školek. Z celkového objemu rostlin v nabídce na kontraktační výstavě firmy je zhruba 55 % z produkce vlastních školek, dále 15 % z ostatních českých školek a zbytek pokrývá rostlinný materiál dovezený ze školek v zahraničí. Czechplant trade se snaží svůj sortiment co nejvíce pokrýt rostlinami z české produkce, to ale vzhledem k nárokům některých rostlin není možné a na řadu musí přijít výpěstky z Itálie či Nizozemska. Veškerý vlastní či zakoupený materiál určený pro prodej je svážen do Kadaně, odkud je expedován společností Flor–Express–Kadaň. V prostorách firmy také dochází k jeho kompletaci, většinou je ale sortiment z 99 % připraven ze samotných školek. Zákazníci jezdí za nákupy sortimentu i do samotných školek.
Zaměstnanci společnosti mají společným krédem kvalitu, servis a komfort pro zákazníky. Největším problémem v České republice vidí majitelé malou specializaci jednotlivých producentů, tím se snižuje kvalita finálních výpěstků.
A čím se zabývají školky stojící v pozadí společnosti Czechplant trade? Okrasná školka Studený s. r. o., vznikla v roce 1994 privatizací okrasné školky v Tušimicích při státním podniku Sempra Praha. Stále narůstající pěstební plocha má momentálně devět hektarů pro kontejnerované rostliny a sedm hektarů volné půdy. Firma má celkem 16 stálých zaměstnanců a specializuje se na listnaté dřeviny a vřesovištní rostliny. Oproti tomu okrasná školka Agarden rostliny s. r. o. se v rámci společnosti Czechplant trade specializuje na jehličnaté a stálezelené dřeviny. Tato firma byla založena v roce 2004 na pozemcích bývalého zahradnictví z roku 1932 a má 12 stálých zaměstnanců. Školka hospodaří na 2,5 hektarech s kontejnerovanými rostlinami a na osmi hektarech volné půdy.

Text Jana Klečková Foto archiv firmy Czechplant trade s. r. o.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví č.3/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down