18.08.2022 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vodárenská společnost v Londýně kvůli suchu zakáže odběr vody z hadic

Vodárenská společnost Thames Water, která zásobuje 15 milionů odběratelů v Londýně a okolí, kvůli přetrvávajícímu suchu zakáže od 24. srpna svým zákazníkům odebírat vodu z hadic. V praxi si tak nebudou moci hadicemi zalévat zahradu, mýt auto ani napouštět bazén, informovala dnes firma na svém webu.

"Vzhledem k předpovědi nízkých srážek v nadcházejících měsících musíme nyní učinit další krok v plánu boje se suchem," uvedla vodárenská společnost. Doplnila, že nynější kroky pomohou životnímu prostředí a ochraně zásob vody na příští léto.

Britská vláda minulý pátek vyhlásila v některých regionech jižní, centrální a východní Anglie stav sucha. Anglie zažila nejsušší červenec za téměř 90 let, přičemž teploty v některých oblastech poprvé v dějinách překročily 40 stupňů Celsia.

Podobné zákazy jako Thames Water už zavedla řada britských vodárenských společností v jiných regionech, uvedla agentura Reuters. Ministr životního prostředí George Eustice totiž vodárenské společnosti vyzval, aby přijaly preventivní opatření k ochraně dodávek vody.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down