Vize správy, rozvoje a obnovy Branických skal je dokončena

Městská část Praha 4 disponuje dokumentem, který vyhodnocuje stav a potenciál přírodní památky, stanovuje rámcový plán péče a doporučuje zásahy směřující k vyváženějšími využívání jednotlivých částí území. Vize správy, rozvoje a obnovy Branických skal předně doporučuje důsledně chránit celé území přírodní památky, včetně tzv. školního vrchu, který se v současné době potýká s masivní expanzí náletových dřevin.


"Dovolte, abych ještě jednou poděkoval všem, kteří svými podněty přispěli ke vzniku této vize. Největší výzvu představovalo skloubení rozmanitých přání návštěvníků Branických skal s potřebami ochrany nejzranitelnějších míst přírodní památky, které jsme opakovaně konzultovali s pracovníky Odboru ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy. Věřím, že se to podařilo," uvedl radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Mezi úpatím skal a Modřanskou ulicí navrhují autoři vytvořit park. Díky jeho rozloze v něm najdou svůj komfortní prostor senioři na procházce, lidé venčící psy, starší děti, dospívající i sportovci (posilovací prvky, možnost běhu, jízdy na kole a koloběžce, hraní míčových her na travnaté ploše) i mladší děti na dětském hřišti blízko evangelického kostela.

Les nad skalami má naopak zůstat spíše klidný. Zásahy se zde omezují na zlepšení stavu cestní sítě, obnovu a doplnění lesoparkového mobiliáře. Jako výhledové možnosti v delším časovém horizontu navrhuje vize kupříkladu revitalizovat objekt měnírny dopravního podniku na okraji Dvorců a vytvořit zde klidný "prodloužený" prostor parku pod skalami, postupně sjednotit mobiliář a vytvořit jednotný informační systém pro návštěvníky přírodní památky. Doporučuje rovněž vybudovat objekt správce parku a přírodní památky v blízkosti evangelického kostela, v němž bude současně WC pro návštěvníky.*

Zdroj: MČ Praha 4

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down