04.07.2022 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinselekt Michlovský získal na soutěži Muvina Prešov dva tituly šampiona

Vinařství Vinselekt Michlovský získalo na slovenské soutěži Muvina Prešov dva tituly šampiona, vína z Česka další titul nezískala. Vinaři z Moravy a z Čech získali ještě velkou zlatou medaili a 48 zlatých. Informoval o tom v tiskové zprávě Vinařský fond, který účast našich vinařů na soutěžích v zahraničí finančně podporuje. Loni získala vína z České republiky v Prešově tři tituly šampiona, dvě velké zlaté a 38 zlatých medailí.

V Prešově letos odborníci posuzovali 400 vín z 20 zemí světa, odborná porota udělila celkem sedm titulů šampiona, šest velkých zlatých medailí a 118 zlatých medailí. Oba tituly šampiona, které letos vína z Česka v Prešově získala, patří vínům z vinařství Vinselekt Michlovský z Rakvic na Břeclavsku. Šampionem v kategorii červených vín se stal Merlot výběr z hroznů 2019 a mezi šumivými víny pak Crémagne blanc de blanc extra brut 2009. Vinařství kromě těchto titulů získalo dalších devět zlatých medailí.

Úspěšné bylo také vinařství Baloun z Velkých Pavlovic na Břeclavsku, které získalo velkou zlatou medaili za Ryzlink rýnský pozdní sběr 2016 a další čtyři zlaté medaile.

"Největší zastoupení na soutěží mají každoročně vína zejména středoevropského regionu. Zajímavé je pak ale hlavně srovnání moravských a českých vín s domácím Slovenskem. Obě země jsou si co se vína týče stále velmi blízké a příliš se neliší. Ať už to jsou přírodní podmínky, skladba odrůd a vinařský styl nebo preference v oblasti vína, které jsou velmi podobné," uvedl hlavní sommelier Salonu vín Marek Babisz, který byl členem jedné z porot.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down