30.11.2004 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinselekt Michlovský vyveze do Irska víno

Více než 22 .000 litrů vína dodá v nejbližší době do Irska společnost Vinselekt Michlovský. Irským obchodním partnerem je společnost Czech First Wines Ltd. a téměř 120.000 miniatur v objemu 0,187 litru směřuje převážně do gastronomických zařízení. Z prodeje každé lahve půjde deset eurocentů (zhruba tři koruny) na charitativní účely.

Způsobem balení firma reaguje na irské spotřebitelské zvyklosti. Na ostrově si totiž host vždy kupuje celou láhev a neexistuje zde v tuzemsku běžná možnost objednávky rozlévaného vína.
Zásilku odeberou podniky ve městě Cork, které je v roce 2005 vyhlášeno Evropským městem kultury. Rakvičtí vinaři se snažili vybrat vína, která tamní spotřebitelé pravděpodobně ještě nikdy neochutnali. Originalitu moravských vín reprezentují Neuburské, Muškát moravský a cuvée Malverina Sauvignon. Červené odrůdy jsou pak André, Cabernet Moravia a kupáž Laurot Rulandské modré.
Vinselekt Michlovský loni prodal 650.000 lahví vína, což je meziročně o 7,5 procenta více. Celkové výnosy dosáhla loni 75,7 milionu korun a letos by se měly přiblížit 100 milionům Kč při prodeji více než jednoho milionu lahví. Těžiště prodejů je v tuzemsku, ale vína z Rakvic se vyvážejí také na Slovensko, a navíc vybraná luxusní vína i do Hong Kongu. Zhruba čtvrtina výrobků se uplatní v obchodních řetězcích.
Společnost pěstuje révu zhruba na 130 hektarech vinic. Její specialitou je použití technologie barrique.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down