12.05.2016 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Víno z vinice sv. Kláry koštoval i Jaroslav Dušek

Kmotrem vína ročníku 2015 z trojské vinice sv. Kláry se stal herec Jaroslav Dušek. Slavností, v pořadí již sedmý, křest včera zahájila ředitelka Botanické zahrady hl. m. Prahy Ing. Jana Tužová. Loňský ročník vína je podle Ing. Martina Beránka, Ph.D., vedoucího vinice sv. Kláry, svou kvalitou srovnatelný s ročníky 2009 nebo 2011.

Celkem z vinice sv. Kláry loni sklidili 25 tun hroznů révy vinné, z nichž vyrobili 8800 litrů vína. Víno z vlastního sklepa postupně stáčí do půllitrových lahví s vlastní etiketou a patentovaným skleněným uzávěrem. Díky příznivému počasí v průběhu loňského roku a vysokým teplotám až do podzimu dosáhla většina hroznů vysoké cukernatosti. Zdejší unikátní poměry, jako jsou půda, orientace k jihu a nadmořská výška přispívají k celkové kvalitě vín.

Letos získala Botanická zahrada hl. m. Prahy hned dvě první místa na soutěži mladých vín Vinum juvenale za vína ročníku 2015 Rulandské modré a Muškát moravský. Druhé místo získaly odrůdy Tramín červený, Rulandské šedé a Rosé z Rulandského modrého. Rovněž na 18. valtickém koštu vín byla zdejší vína hodnocena jako velmi dobrá.*

Další informace se dočtete v týdeníku Zemědělec a v časopisu Zahradnictví.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down