11.07.2021 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Víno z B/V vinařství získalo titul šampiona bílých vín na mezinárodní soutěži

(ČTK) – Ryzlink vlašský 2018 Reserva, pozdní sběr B/V vinařství z Ratíškovic na Hodonínsku získalo na putovní mezinárodní soutěži Concours Mondial de Bruxelles titul šampiona mezi bílými víny. Letošní ročník soutěže, kterou loni hostilo Brno, se odehrával v hlavním městě Lucemburska. Vína z České republiky letos získala také dvě velké zlaté medaile, sedm zlatých a 23 stříbrných. O výsledcích soutěže informoval v tiskové zprávě Vinařský fond, který účast tuzemských vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Soutěže, která je od roku 2006 putovní a každý rok se odehrává v jiném městě, se letos účastnilo 10.000 vín ze 46 zemí. Vinaři z České republiky do soutěže letos přihlásili 141 vín od 26 vinařů a vinařství.

B/V vinařství se podařilo získat titul šampiona bílých vín už v loňském ročníku, kdy zabodovalo Hibernalem 2015, výběr z hroznů. Kromě velké zlaté medaile pro šampiona získalo letos další tři zlaté a tři stříbrné medaile.

"Je to pro nás velmi výjimečné období. Když jsme v loňském roce vyhráli kategorii bílých vín, bylo to pro nás neskutečné. Byl to v zásadě tak velký úspěch, že nás ani ve snu nenapadlo, že by se mohl někdy opakovat, natož že bychom stejnou kategorii obhájili i v následujícím roce," uvedl výkonný ředitel BV vinařství Vlastimil Valenta.

Druhou velkou zlatou medaili si přiváží Znovín Znojmo za Tramín červený 2017, výběr z cibéb. Dvě zlaté medaile pak má ještě vinařství Volařík, po jedné Vinofol a Zámecké vinařství Bzenec. Dvě stříbrné medaile získalo vinařství Salabka z vinařské oblasti Čechy.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech byla v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se například v bulharském Plovdivu, italském Jesolu, portugalském Guimares, v Lucemburku, v Bratislavě a v roce 2020 také v Brně. Vinaři z České republiky se účastní soutěže od samého počátku v roce 1994.

ska gcm*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down