22.03.2023 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinařství Volařík z Mikulova získalo velkou zlatou medaili na soutěži v Berlíně

Vinařství Miroslav Volařík z Mikulova získalo na první soutěži seriálu Zlatá liga, kterou byla Berliner Wine Trophy, velkou zlatou medaili za Pálavu, výběr z cibéb 2021. Další tři vína stejného vinařství získala zlatou medaili. Těch vinaři z Česka získali v Berlíně 23. Informoval o tom v tiskové zprávě Vinařský fond, který účast vinařů na soutěžích v zahraničí finančně podporuje. Loni přivezli vinaři ze stejné soutěže dvě velké zlaté a 22 zlatých.

Kromě Vinařství Volařík uspěla v zimním kole také Vinařství Krist z Milotic, které získalo pět zlatých medailí, a vinařství Bohemia Sekt, Rodinné vinařství Vican a Chateau Bzenec se třemi zlatými medailemi.

Berliner Wine Trophy, která se letos konala po šestadvacáté, je součástí seriálu Zlaté ligy, kterou kromě ledního a zimního běhu berlínské soutěže tvoří ještě Asia Wine Trophy a Portugal Wine Trophy. Vítězem ligy se stane ten, kdo na všech čtyřech soutěžích získá v součtu nejvíce medailí.

Do letošního ročníku zimního běhu Berliner Wine Trophy vinaři přihlásili 8300 vín z téměř 30 zemí, vinaři z Česka do soutěže poslali 71 vzorků. Vína hodnotilo podle pravidel Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno (OIV) a Mezinárodní unie enologů (UIOE) a pod notářským dohledem 230 porotců.

Soutěž dodržuje pravidlo, že medailové ocenění smí získat maximálně 30 procent přihlášených vín. "Bohužel to znamená, že 70 procent vín zůstane bez ocenění, navzdory tomu, že jejich bodový zisk by jim podle stobodového schématu za jiných okolností zajistil přinejmenším stříbrnou medaili. Zlatých a stříbrných medailí ,pod čarouʼ utrpěli naši vinaři letos na čtyři desítky," upozornil Luboš Bárta za iniciativu Winesupportter.com, která organizovala společnou účast vín z Česka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down