10.05.2024 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinařství Pavlov získalo za Sauvignon 2021 velkou zlatou medaili v Portugalsku

Velkou zlatou medaili získalo na soutěži Portugal Wine Trophy v portugalské Guardě Vinařství Pavlov za Sauvignon 2021, pozdní sběr. Soutěže se účastnilo přes 2000 vín z 29 zemí světa. Portugal Wine Trophy se koná od roku 2014 pod patronátem OIV a UIOE (Mezinárodní unie enologů) a je součástí série VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů) a Golden League, tedy Zlaté ligy. Moravští vinaři v soutěži získali také 33 zlatých medailí. Informoval o tom Luboš Bárta z iniciativy Winesupporter, která účast vinařů z Česka zajišťovala.

"Nejvíce zlatých medailí, a to sedm, získalo mikulovské rodinné vinařství Vican, Gazaň Winery z Čejče a Vinofol Novosedly po čtyřech zlatých, po třech zlatých si odváží Bohemia Sekt, Chateau Valtice ‐ Vinné sklepy Valtice, Vinařství Burian, Vinařství Žůrek a Znovín Znojmo," upřesnil Bárta.

Zastoupení moravských vinařů

Moravští vinaři poslali do soutěže 62 vzorků, celkem 61 z nich splnilo podmínky pro zisk medaile, tedy získalo při hodnocení více než 82 bodů. Vzhledem k tomu, že se soutěž koná pod patronátem OIV, tedy Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno, může ocenění získat pouze 30 procent přihlášených vín. Vína z České republiky se soutěže v Portugalsku účastní od roku 2021, letošní velká zlatá medaile je pátá v pořadí, počet získaných zlatých je zatím nejvyšší.

Součástí Zlaté ligy jsou letní a zimní běh Berliner Wine Trophy, Portugal Wine Trophy a Asia Wine Trophy. Všechny soutěže Zlaté ligy pořádá DWM (Deutsche Wein Marketing), která podle vlastních údajů dlouhodobě stanoví kritéria mezinárodních ochutnávek vín.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down