13.11.2021 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinařství Baloun si přivezlo dvě zlaté medaile z Itálie

Z Bergama dorazily výsledky 17. ročníku unikátní mezinárodní soutěže vín, která nedávno proběhla pod heslem „Emozioni dal Mondo“ v tomto historickém městě a stejnojmenné provincii regionu Lombardie v severní Itálii.

Unikátní proto, jelikož se zde jedná jen a pouze o hodnocení typických bordeauxských odrůd - Cabernet a Merlot. A Emozioni dal Mondo také proto, že Bergamo je již od roku 2005, kdy se tato soutěž konala poprvé, ve vinařském světě zvané hlavní město tzv. Bordeaux blends, což především v Bordeaux vyvolává velké emoce. Oblast Lombardie produkuje sice méně vína než sousední oblasti Piemont, Benátsko a Emilia Romagna, avšak v jeho konzumaci se řadí na přední místo v Itálii. Své jméno získala podle kmene Lombardů, původně nazývaných Longobardů či Langobardů, kteří se pyšnili dlouhými plnovousy. Ti na území severní Itálie vtrhli v 6. století přes Německo z Maďarska.

Organizátorem této soutěže je Consorzio Tutela Valcalepio, které sdružuje všechna vinařství podoblasti Valcalepio DOC, jež se rozkládá v malebné kopcovité krajině úpatí Orobských Alp obklopující město Bergamo. Autorizovanými odrůdami jsou Chardonnay, Pinot Grigio, Pinot Bianco, Merlot a Cabernet Sauvignon. A právě posledně jmenované kultivary daly za vznik mezinárodní enologické soutěži vín Emozioni dal Mondo – Merlot e Cabernet Insieme pod záštitou O.I.V.

Letošní edice se konala v úchvatné lokalitě zámku Castello degli Angeli a zúčastnilose jí 220 vzorků z 18 zemí, které hodnotilo 56 degustátorů 22 národností. V této významné konkurenci se Vinařství Baloun z Velkopavlovické podoblasti umístilo v horní třetině výsledků a získalo dvě zlaté medaile za Merlot 2019 a Merlot 2018, oba ve výběru z hroznů z viniční tratě Nadzahrady ve Velkých Pavlovicích a ještě navíc cenu tisku Premio della Stampa.

Zdroj: Vína z Moravy, vína z Čech

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down