16.05.2005 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinařská škola Valtice obnovila sklep a vinice

Střední vinařská škola Valtice obnovila s podporou Jihomoravského kraje sklepní hospodářství a vinice. Za pět milionů korun pořídila jediná škola tohoto typu v zemi nejmodernější technologii, 16 nerezových tanků pro řízené kvašení, ale i soudky pro výrobu vín typu barrique.

Ve svém sklepním hospodářství plánuje škola v budoucnu také archivovat až 100 000 lahví postupně zrajících vín, včetně boxů k pronájmu. Více než 5,6 milionu korun věnoval kraj v letech 2002 a 2003 i na výsadbu téměř šesti hektarů nových vinic. Jejich částí je experimentální vinohrad se všemi typy opor, které jsou na trhu v Česku. Nechybí ani přehled veškerého sortimentu odrůd
Střední vinařská škola má nyní 370 studentů vinohradnictví, zahradnických oborů, agroturistiky a podnikání v zemědělství. Má tradici více než 130 let a hospodaří na 42 hektarech. Se sedmi zaměstnanci mělo hospodářství loni mírný zisk při asi sedmimilionových výkonech. Studenti pocházejí zejména z jižní Moravy a škola jim nabízí spolupráci s partnery v Maďarsku, Slovinsku, Rakousku, na Slovensku a v Srbsku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down