26.04.2023 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinaři z Uherského Hradiště otevřou návštěvníkům pravidelně své sklepy

Vinaři z Uherského Hradiště otevřou návštěvníkům pravidelně své sklepy. Místní i návštěvníci města do nich budou moci nově od května do října vyrazit každý pátek a sobotu. Projekt pojmenovaný Otevřené sklepy připravili Městské informační centrum Uherské Hradiště, město Uherské Hradiště a místní vinaři, uvedl v dnešní tiskové zprávě mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

Podle organizátorů má zpřístupnění sklepů podpořit vinařskou turistiku v Uherském Hradišti. "Myslíme ovšem taky na hradišťské obyvatele a možnosti trávení času s přáteli. Vždyť i my si rádi posedíme a popovídáme u skleničky dobrého vína z místní produkce a taky jsme rádi, že víme, kam na skleničku pozvat třeba víkendovou návštěvu," uvedla Michaela Sakrajdová z Městského informačního centra Uherské Hradiště.

Návštěva sklepů nabízí podle místostarostky Pavlíny Jagošové (ODS) jedinečnou příležitost si užít vína a seznámit se s místní kulturou, tradicí a historií výroby vína. "Jsou srdcem a duší místních vinařů, kde se víno vyrábí, skladuje a nakonec prodává. Proto je to ta nejlepší příležitost ochutnat vína přímo u zdroje. Přijmout toto pozvání a navštívit Otevřené sklepy může kdokoliv, turisté i místní. Věříme, že v budoucnu se členská základna bude rozrůstat o další vinaře. A to nejen díky návštěvám turistů, ale především díky přízni místních obyvatel," uvedla Jagošová.

Do systému otevřených sklepů se prozatím zapojilo pět vinařů z Uherského Hradiště, kteří od května do října vždy v pátek a sobotu otevřou své sklepy, sklípky, vinařství nebo vinotéky a nabídnou lokální vína. A to vždy minimálně jeden z nich nebo více současně. Podrobnosti, rozpisy otevřených sklepů a aktuální informace zájemci najdou na webu Městského informačního centra Uherské Hradiště.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down