25.03.2024 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinaři z Česka získali na soutěži v Paříži osm velkých zlatých medailí

Osm velkých zlatých a 33 zlatých medailí získali vinaři z České republiky na soutěži Vinalies International v Paříži. Uspěli v konkurenci 2927 vín od 636 výrobců z 38 zemí. Loni ze stejné soutěže přivezli osm velkých zlatých a 23 zlatých medailí. O výsledcích soutěže informoval Vinařský fond, který účast tuzemských vín na soutěžích v zahraničí finančně podporuje.

Dvě velké zlaté medaile získalo vinařství Hanzel z Dobšic na Znojemsku. Za Ryzlink rýnský VOC Znojmo 2021 dostalo 95 bodů ze 100 a za Sauvignon VOC Znojmo 2022 93 bodů. Po jedné velké zlaté medaili získala vína vinařství Davinus, Ing. Miroslav Volařík, Gotberg, Krist, Pavlov a Karel Novotný.

O soutěži

"Pořádající unie enologů požaduje, aby předseda každé poroty byl jejím členem. Jsou to výrobci, technologové i enologové. Každý člen poroty musí také každý vzorek na několik řádků popsat, což na soutěžích není běžné, hodnocení je tak náročnější. Navíc se při Vinalies International neškrtá nejvyšší a nejnižší výsledek, mezi všemi členy poroty tak musí být na hodnocení shoda," řekl Josef Valihrach mladší, který byl jedním ze 109 hodnotitelů na soutěži. Vinalies Internationales pořádá Francouzská unie enologů pod záštitou Mezinárodní organizace pro révu a víno (O.I.V.) a je součástí Světové federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů (VINOFED). Zahrnuje seriál 15 soutěží konaných v Evropě a Americe, které vinařská veřejnost kvůli přísným kritériím hodnocení považuje za vysoce prestižní.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down