22.03.2023 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinaři z Česka získali na soutěži v Paříži devět velkých zlatých medailí

Devět velkých zlatých medailí a 23 zlatých medailí získali vinaři z České republiky na soutěži Vinalies International v Paříži. Tři velké zlaté medaile získalo vinařství Štěpán Maňák z Žádovic na Hodonínsku, dvě velké zlaté vinařství Krist z Milotic na Hodonínsku. Soutěže se každoročně účastní 3000 vzorků vín z více než 30 zemí světa. O výsledcích soutěže dnes informoval v tiskové zprávě Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Velké zlaté medaile získala také vinařství Miroslav Volařík z Mikulova, Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice, Vinařství Vajbar ze Zaječí a Vinné sklepy Skalák - Leona Šebestová ze Skalky u Ježova. Celkově získali vinaři 41 medailí.

"Zisk více než 40 medailí z jedné z nejprestižnějších a nejrespektovanějších soutěží vín je skvělý start sezony. Tato soutěž je mnohými považována za Mekku mezi soutěžemi hlavně díky kvalitním hodnotitelům z celého světa. Každý úspěch zde má proto velkou váhu a může dobře podpořit snahy našich vinařů prosadit se na světových trzích," uvedla národní sommelierka Klára Kollárová, která se účastnila hodnocení za Českou republiku. Přísnost hodnocení vín podtrhuje i limit stanovený pro maximální počet udělených medailí - ty může dostat maximálně 30 procent přihlášených vzorků.

Pro ředitele Vinných sklepů Valtice Davida Šťastného je velká zlatá medaile cenná nejen proto, že pochází ze soutěže v tradiční vinařské zemi, ale i díky bodovému zisku, který Ryzlinku vlašskému, výběr z bobulí 2021, toto ocenění vynesl. "Získat velkou zlatou medaili na takto prestižní mezinárodní soutěži vín považujeme v našem rodinném vinařství za obrovský úspěch. A získat 97 bodů za Ryzlink vlašský patří bezesporu k jednomu z největších úspěchu nejen v naší více než stoleté historii, ale především jde o obrovský úspěch moravských vín ve světě," uvedl Šťastný.

Vinalies Internationales pořádá Francouzská unie enologů pod záštitou Mezinárodní organizace pro révu a víno (O.I.V.) a je součástí Světové federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů (VINOFED). Zahrnuje seriál 15 soutěží konaných v Evropě a Americe, které vinařská veřejnost kvůli přísným kritériím hodnocení považuje za vysoce prestižní.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down