17.02.2015 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vinař roku 2014 jde do finále

Soutěž Vinař roku 2014 České republiky je soutěží vín, která se již koná dvanáctým rokem. Jediným kritériem je kvalita produktů a je určena pouze pro vína s původem v ČR. Organizační výbor soutěže každoročně zve vedle nejlepších domácích degustátorů také uznávané odborníky z celého světa, většinou držitele titulu Master of wine.
Jeden z nejuznávanějších Master of wine John Salvi je také členem organizačního výboru soutěže. Hlavním partnerem letošního ročníku soutěže se stala společnost Makro ČR. Hlavním oceněním soutěže je titul Makro Vinař roku 2014, který je udělen vinaři za nejlépe hodnocenou kolekci vín, složenou z vín nejméně tří různých soutěžních kategorií. Dalšími významnými oceněními jsou tituly Aquila Šampion bílých vín a Král sýrů Šampion červených vín. V neposlední řadě byli oceněni také vítězové jednotlivých soutěžních kategorií.
Díky přísným kvalitativním požadavkům, složením degustačních komisí, nezávislosti hodnocení i mediální sledovanosti projektu jsou jednotlivá ocenění v soutěži očekávána nejen odbornou veřejností, ale i koncovými zákazníky.

Organizátorem a pořadatelem soutěže je společnost Český archiv vín s. r. o. Soutěž má za úkol propagovat a prezentovat české a moravské vinaře a vinařství a seznámit jak odbornou, tak i širokou veřejnost s výsledky soutěže o nejlepší kolekci vín včetně výsledků v jednotlivých soutěžních kategoriích v České republice i v zahraničí. Při hodnocení vín spolupracuje se špičkovými zahraničními sommeliéry a degustátory. Soutěž je otevřena pro všechna vína vyrobená z hroznů révy vinné v České republice. Všechna vína přihlášená do soutěže musí odpovídat zákonu o vinohradnictví a vinařství č. 321/2004 Sb., v platném znění, a prováděcí vyhlášce č. 323/2004 Sb., v platném znění. K účasti v soutěži Vinař roku 2014 byli veřejně vyzváni všichni tuzemští výrobci vín. Informace o soutěži (včetně výsledků) jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.vinarroku.cz a pomocí všech mediálních partnerů.

Minimální množství vína jednotlivých soutěžních vzorků je stanoveno na 500 lahví. Součástí dodání vzorků do soutěže je oficiální přihláška, která obsahuje mimo jiné i informace o počtu vyrobených lahví a čísla jejich šarží. Soutěžící poskytují bezplatně šest lahví (o obsahu 0,75 l, výběr 0,5 l, speciální výběr 0,2 l ) do vlastnictví organizátora soutěže pro potřeby senzorického posouzení a návaznou prezentaci soutěžních vzorků. Každá láhev musí být soutěžícím označena podle platného zákona etiketou, včetně uvedení ročníku sklizně hroznů a čísla šarže. Každý soutěžící, který se umístí v soutěži Vinař roku 2014 mezi osmi finalisty, bude v rámci slavnostního galavečera 21. 8. 2014 prezentovat ochutnávkou své produkty.*

Text  Daniela Urešová

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví č. 8/2014

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down