10.08.2023 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Víkend v botanické zahradě ve znamení vína a letního pikniku

Botanická zahrada Praha připravuje tradiční oslavy svátku patronky Vinice sv. Kláry a Den Rulandského modrého. V sobotu 12. srpna oslaví svůj svátek patronka Vinice sv. Kláry a návštěvníci se mohou těšit na tradiční oslavy, které se ponesou v piknikovém duchu. Vinotéka sv. Kláry pro příchozí přichystá piknikové koše, ve kterých nebude chybět láhev vína z místní produkce. Na piknik mohou zájemci dorazit i v neděli. Další srpnovou vinařskou událostí bude Den Rulandského modrého, který připadá na pátek 18. srpna.

Vinice sv. Kláry je svou příslušností k botanické zahradě v Troji světovým unikátem. „Jsme jednou z mála botanických zahrad na světě, která se může pyšnit vlastním produkčním vinohradem a kolekcí vlastních vín. Jedinečné klimatické podmínky jižního svahu přímo nad řekou Vltavou jsou ideální pro pěstování vinné révy. V srpnu se u nás už tradičně konají dvě vinařské akce – oslava svátku Kláry a Den Rulandského modrého. Na víkend máme pěkné vyhlídky, co se počasí týká, a návštěvníci si tak u nás mohou v sobotu i v neděli užít příjemný letní piknik. Na září opět připravujeme oblíbené vinobraní,“zve Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Klára má svátek! Přijďte na piknik

Patronka trojské vinice sv. Klára má svátek 12. srpna. A tento den se sluší oslavit vínem z místní produkce. To si zájemci mohou užít v rámci pikniku v zahradě, a to po celý víkend. Vinotéka sv. Kláry nabídne piknikové koše s občerstvením a místním vínem. Cena piknikového koše je 790 Kč, k tomu je ještě třeba složit vratnou kauci 500 Kč na zapůjčený koš, deku a piknikové vybavení a zaplatit standardní vstupné do botanické zahrady. Piknikový koš je třeba rezervovat předem.

Rulandské modré – poznejte víno mnoha tváří

V srpnu se na Vinici sv. Kláry tradičně slaví ještě jeden svátek, a to starobylé odrůdy Rulandské modré. Její historie sahá až do dob Karla IV. Dá se říci, že pěstování Rulandského modrého na pražských vinicích má stejně dlouhou historii jako Univerzita Karlova. Den Rulandského modrého připadá na 18. srpna. Vinotéka sv. Kláry připravuje minidegustaci čtyř vzorků této skvělé odrůdy. Dobré ročníky nabízejí červené víno s výborným potenciálem k dlouhodobému zrání. V rámci degustace bude možné ochutnat Rulandské modré ročníků 2015, 2018 a 2019 a trio červených vín doplní rosé ročníku 2022. Zájemci tak budou moci odhalit, jaký rozsah chutí umí nabídnout jedna odrůda na jedné vinici. Výjimečně bude možné okusit také vzorek sektu Rulandské modré rosé brut. Žetony na minidegustaci budou v prodeji v baru vinotéky v ceně 160 Kč za čtyři vzorky a s příplatkem 110 Kč bude navíc vzorek sektu.

Zdroj: Botanická zahrada Praha*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down