05.03.2015 | 03:03
Autor:
Kategorie:

Za novými poznatky do Belgie

Počátkem tohoto týdne se v belgickém Bruselu uskutečnilo mezinárodní setkání novinářů ze třinácti zemí Evropské unie. Pozvání od Press & Media teamu DG AGRI na třídenní studijní pobyt s podtitulem CAP (Common Agricultural Policy = Společná zemědělská politika v rámci EU) and Producer Organisations přijali zemědělští žurnalisté z Řecka, Německa, Bulharska, Estonska, Španělska, Itálie, Maďarska, Litvy, Nizozemska, Portugalska, Rumunska, Slovinska a České republiky.

Novináři měli jedinečnou možnost seznámit se s chodem tří institucí Evropské unie v Bruselu: Evropské komise, Evropské rady a Evropského parlamentu.

Součástí exkurzí byla rovněž návštěva největší kooperativní belgické aukční společnost zeleniny a ovoce BelOrta s ročním obratem 350 milionů eur. Manager společnosti Luc Peeters účastníkům vysvětlil pravidla aukce, nastínil know-how společnosti a provedl skupinu novinářů obrovskými skladovými prostory. Základními kameny úspěchu jsou přitom kontrola kvality, uskladnění a balení.

Jedním z pěstitelů, kteří prodávají čerstvou zeleninu prostřednictvím BelOrta, je Didier Algoet. Jeho specializací je od roku 1994 pěstování papriky. Ve svých sklenících pěstuje papriku s využitím biologické ochrany na celkové ploše 2,2 hektaru.

Typickou belgickou zeleninou je endivie. Speciálně miniendivií včetně pěstování kořenů endivie se zabývá rodina Johana Magnuse. Jeho syn provedl účastníky exkurze po pěstební hale. Zúčastnění tak mohli na vlastní oči vidět pěstební proces od skladovacích prostor kořenů přes pěstírnu po balicí linku. Nechyběla ani ochutnávka delikates z endivie – piva či salátu.*

 

Více informací o této exkurzi se dočtete na stránkách Zemědělce a v časopisu Zahradnictví.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down