28.08.2015 | 02:08
Autor:
Kategorie:

Za novinkami na Plantarium

Mezinárodní zahradnický veletrh Plantarium v nizozemském Boskoopu letos otevřel své brány od 25. až do 29. srpna. Návštěvníkům z řad zahradnických profesionálů ze všech koutů Evropy se přehledně na jednom místě představují se svou nabídkou ze zahradnického oboru obchodníci, pěstitelé a šlechtitelé okrasných i ovocných dřevin a květin nejen z Nizozemska. Letošní téma zní Zaměřeno na prodej, proto byl kladen velký důraz na prezentaci zboží, ale i celkový dojem potenciálních zákazníků při návštěvě obchodu.

Letošní ročník Plantaria je propojený s veletrhem určeným pro profesionály GROEN-Direkt. Ten na kryté ploše o rozloze 15 000 m2 nabízí na jaře a na podzim, celkem třicetkrát do roka, široký výběr zahradních výpěstků dodávaných pěstiteli ze 600 školkařských firem. Obchodníci mají na jednom místě ucelený přehled o dostupném sortimentu a podle ceny a kvality si vybírají rostliny, které jim následně školkaři dodají.

Každoročně se na Plantariu představuje kolem stovky nových odrůd dřevin a květin. Absolutní vítěznou odrůdou se letos stala Hydrangea macrophylla ´Ruby Tuesday´firmy De Jong Plant BV z Boskoopu. Porota Royal Boskoop Horticultural Society ocenila její kompaktní vzrůst a silné rostliny. Rostliny jsou s nápadnými květy v barvě červené podle poroty nepřehlédnutelné.*

 

Více informací se dozvíte na stránkách časopisu Zahradnictví a v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down