24.04.2015 | 11:04
Autor:
Kategorie:

Flora Olomouc jitří smysly

Ponořit se do zahrady plné smyslů mají v těchto dnech možnost všichni, kteří zavítají do hanácké metropole na jarní etapu mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc. Smetanovy sady a výstavní prostory jsou od 23. do 26. dubna otevřeny široké návštěvnické veřejnosti, která zde může potěšit své smysly záplavou nádherných jarních květin, jejich vůní a libými zvuky přírody. Květinový tunel zavede návštěvníky do exotické krajiny Mexika, kterou výstaviště vytvořilo ve spolupráci s mexickým velvyslanectvím, s typickou mayskou pyramidou.

V rámci jarní Flory připravil Svaz květinářů a floristů soutěž v aranžování květin nazvanou Jaro všemi smysly. V kategorii Junior vytvářeli soutěžící kytici pro zrakově postiženého a v kategorii Senior sesazovanou nádobu z jarních květin s hmatově zajímavou úpravou. Výsledná díla si mohli návštěvníci výstavy také prohlédnout.

Dalším lákadlem Flory je unikátní výstava bonsají či společná expozice Českého zahrádkářského svazu nazvaná Smysl vašich smyslů s širokou paletou jarních cibulovin. Pro návštěvníky jsou připravena  tematická zastavení, na kterých mohou naslouchat zpěvu ptáků, poznávat koření po čichu nebo otestovat své chutě na pálivých chilli papričkách. Děti si mohou vyzkoušet své botanické vědomosti a vyhrát pěkné ceny.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down