06.05.2005 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Více vzorků ze zahraničí na Valtických vinných trzích

Čtvrtina z 831 vzorků letošní výstavy Valtické vinné trhy bude ze zahraničí, což je téměř dvojnásobek loňského stavu. Na největší akci tohoto typu v zemi poslali z ciziny nejvíce vzorků Španělé – 98, z Rakouska přišlo 51 vín.

Tlak vinařských velmocí EU se loni výrazně neprojevil, ale nyní začíná snaha o průnik na český trh, řekl dnes novinářům předseda Společnosti Valtické vinné trhy Antonín Šťastný.
Zvláštností výstavy je systém odrůdově hodnocených vín, který uděluje pro každou odrůdu pouze jedinou zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili. Využívá tím domácího specifika, tedy širokého sortimentu řady odrůd. I v poměrně tvrdé zahraniční konkurenci zůstaly nejvyšší tituly doma. Šampionem se stalo bílé Grand cuvée, tedy směs odrůd Veltlínské zelené a Chardonnay výběr z hroznů ročník 2004 firmy Moravíno Valtice. Mezi červenými si odneslo vavřín rovněž cuvée Cabernet Sauvignon a Svatovavřinecké pozdní sběr ročník 2003 z Vinných sklepů Valtice. Valtické vinné trhy jsou nejstarší výstavou v Čechách a na Moravě. Konají se v různých podobách od poloviny 19. století.
Organizátoři trhů se snaží i přes tlaky odborné veřejnosti zachovat "lidový" charakter výstavy. Nejlepší vzorky z celé země tak mohou v pátek a sobotu ochutnat nejen odborníci, ale i veřejnost. Výstava se pro ni v pátek otevírá od 14:30 hodin.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down