05.12.2013 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Větší šance pro drobné pěstitele

Velkoobchody Cash & Carry mohou být výhodou zejména pro menší firmy. Jeden z těch, který je zaměřený na kvalitu rostlin a podporuje drobné pěstitele v Nizozemsku, jsme navštívili při příležitosti otevření nové zmodernizované prodejní haly v Boskoopu.

Za dobu svého osmnáctiletého působení na trhu se společnost Groen–Direkt Boskoop vypracovala na obrat 100 000 CC vozíků ročně. O pohodlí klientů a správný chod firmy se stará 15 stálých zaměstnanců a 100 brigádníků. Na prodejní ploše o výměře 15 000 m2 je ve 43 sekcích široká nabídka školkařského sortimentu. Groen–Direkt je zásobován přibližně šesti sty nizozemskými školkařskými firmami, zejména z oblasti Boskoopu a deseti zahraničními školkami. Hlavní ideou je standardizace kvality produktů a podpora menších producentů. Zástupci společnosti vybírají u jednotlivých producentů za přísných podmínek sortiment odpovídající stanoveným šaržím. Vzhledem k tomu, že jednou ze záruk společnosti je trvalá jakost, mohou uspět právě i menší pěstitelé, a to buď s celou svou nabídkou nebo pouze s několika druhy.

Produkty a logistika

Společnost se snaží nabízet co nejširší školkařský sortiment se zaručenou kvalitou výpěstků. V nabídce proto figurují jak dřeviny, tak vodní a záhonové rostliny i rostliny pokojové. Částečně se objevuje také dekorativní zboží, zejména v období Velikonoc a Vánoc. Jednotlivé rostliny jsou nabízeny v nádobách o objemu 0,3 l až po 250litrové kontejnery. Každý kus je předem označen unikátním čárovým kódem a také QR kódem pro mobilní aplikace. Díky němu se zákazníci mohou lehce zorientovat, do jaké šarže je vybraný druh zařazen, od jakého je dodavatele, kolik stojí a další bližší specifikace. Ročně je na objednávkách expedováno kolem 70 000 kusů rostlin. Z hlediska druhového a velikostního zastoupení se počet expedovaných kusů pohybuje kolem 20 000.*

Text a foto Daniela Urešová

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 8/2013

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down