05.05.2023 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vernisáž ateliéru ZAN

Katedra zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity v Praze srdečně zve na vernisáž ateliéru ZAN – Základy architektonického navrhování. 

Vernisáž proběhne 18. 5. 2023 od 17:00 v kruhové hale v areálu ČZU. Vystavované práce studentů prvního ročníku Krajinářské architektury vznikly pod vedením Ing. arch. Ivany Buttry, DiS., Mgr. Evy Jakubcové, Ph.D., a Ing. Yuliany Kostyunichevy, DiS.

Katedra zahradní a krajinné architektury je poměrně mladou katedrou, která vznikla 1. 9. 2008 rozdělením katedry zahradnictví a krajinářské architektury. Zaměřuje se na výuku a výzkum v oblasti zahradní a krajinářské architektury.

Katedra garantuje bakalářský studijní program krajinářská architektura (ARCHIB) a magisterský studijní program Krajinářská architektura (ARCHIM). Od roku 2021 garantujeme navíc předměty magisterského studijního programu Management zakládání a péče o zeleň (GREEM).

Katedra získala od roku 2023 od Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství akreditaci na dobu deseti let pro doktorské studijní programy "Krajinářská architektura" (uskutečňovaný v češtině) a "Landscape Architecture" (uskutečňovaný v angličtině). Oba tyto studijní programy jsou akreditovány v rámci oblasti vzdělávání "Architektura a urbanismus". Tím došlo ke kompletaci námi poskytovaného vzdělání v této oblasti, které máme nyní akreditováno v bakalářském, magisterském i doktorském stupni studia.

Katedra je zapojena do středoevropského výměnného univerzitního programu CEEPUS, konkrétně do sítě CZ-0311-14-2122 Landscape management - Sustainable land use perspectives in the Central European Region.*

Zdroj: ČZU

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down