Veřejné zakázky a jejich elektronizace

Během předsednictví ČR v Radě EU se Ministerstvo pro místní rozvoj zaměří na revizi uveřejňovacích povinností a na revizi společných evropských iniciativ v oblasti elektronizace veřejných zakázek. Zároveň bude podporovat inovativní nakupování.Cílem totiž je, aby zadávání veřejných zakázek bylo inovativní, udržitelné a především efektivní. Právě inovativní zadávání bude jedním z prioritních témat plánované PP Conference – PRAGUE 2022. 

Chce zpřístupnit veřejné zakázky a související obchodní příležitosti malým a středním podnikům. Během předsednictví ČR získá příležitost prezentovat svůj aktivní přístup k efektivnímu systému zadávání veřejných zakázek, a to například skrze masivní vzdělávací a metodické aktivity nebo legislativní činností ve spolupráci s dotčenými partnery.

Český občan, který jedná zejména jako zadavatel a dodavatel, bude z výhod elektronizace veřejných zakázek profitovat zejména díky snížení administrativní zátěže. Průběh veřejných zakázek bude zároveň transparentnější. Samotné elektronické zadávání může zvýšit atraktivitu pro dodavatele, kteří se budou chtít uvedených zakázek účastnit. Existuje možnost využívat bezplatný Národní elektronický nástroj, který zadavateli umožňuje plně elektronickou komunikaci s dodavateli v maximálním možném rozsahu, uchovává a archivuje jeho data ze zadávání veřejných zakázek. Zadavatelům tak nehrozí riziko vrácení finančních prostředků u zakázek spolufinancovaných z evropských fondů. Podpora inovativního zadávání má potenciál zefektivnit využívání veřejných financí a zpřístupnit trh veřejných zakázek malým a středním podnikům.

Pro zájemce o podrobnější informace k jednotlivým prioritám a souvisejícím akcím připravilo ministerstvo webové stránky: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Předsednictví ČR v Radě EU (mmr.cz).*

Zdroj: MMR

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down