13.03.2003 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veřejná zeleň - výzva pro PEKASS

Jistě jste nepřehlédli, že pod logem firmy PEKASS, která je dobře známa našim zemědělcům, přibylo slůvko - komunální technika. Tedy - zemědělská a komunální technika, tak zní současná nabídka techniky, s kterou se můžete seznámit v pražské Uhříněvsi, kde sídlí centrum společnosti PEKASS.

V nabídce této firmy proto nemohou chybět stroje pro údržbu zelených ploch.
Jedním z důležitých strojů pro údržbu veřejné zeleně, jsou stroje, které sice nemají v naší krajině až tak velkou tradici, zato jejich rozvoj v posledních letech doznal značného rozmachu. Jsou to mulčovací stroje, krátce řečeno - mulčovače. O tom, jaká je po mulčovačích poptávka, by vám nejlépe pověděli právě v PEKASSu, kde se v tomto oboru zaměřují na světově známé, osvědčené stroje italské výroby, mezi něž patří mulčovače BERTI.
V čem tkví takový zájem o tyto stroje? Je to v prvé řadě jejich dokonalá funkce, vysoká spolehlivost, daná kvalitou výroby a používaných materiálů a také ucelená nabídka nepřeberně široké palety modelů různého užití a různých pracovních záběrů s možností zavěšení k traktoru vpředu i vzadu a bohatá výbava podle přání zákazníka.
A pokud přemýšlíte o tom, zda můžete použít traktor, který vám zrovna stojí na dvoře, pak věřte, že najdete mulčovač, který se hodí pro malotraktor, nebo stroj většího záběru, který bez problému připojíte k tříbodovému závěsu vašeho zetoru, nebo kterémukoli jinému traktoru s běžným tříbodovým hydraulickým závěsem a vývodovým hřídelem.
Mulčovače BERTI jsou stroje nanejvýš univerzální a dokáží mnohem víc, než pouhé mulčování.
Začneme-li od nejmenších – jsou to travní mulčovače PARK, určené k malotraktorům, dále mulčovače EKR, které vedle trávy zpracovávají větve do průměru 3 cm, či sadové a viniční stroje, z nichž zejména zaujme model TFB/Y-S, jenž si poradí i s větvemi o průměru až 10 cm. Kdo hledá mulčovač pro půdu ležící ladem – rovněž si vybere, např. model TBM/S. V programu BERTI naleznete i polní drtiče, anebo též lesní mulčovače. Těm by slušel spíše název – drtiče, jsou určené coby adaptéry k rypadlům.
Ale nejen k práci na rovině, ale i na příkrém svahu jsou určeny u nás snad nejvíce rozšířené mulčovače řady TA s hydraulickým bočním posuvem a náklonem. S těmi se potkáte nejsnáze na cestě, či na silnici při ošetřování příkopů. Jsou u nás velmi oblíbené, umožňují plynulé pracovní nastavení stroje až do 65 o po svahu a do 90 o proti svahu, tedy až do svislé polohy. Modely této řady se vyrábějí o šířce záběru od 1,15 m do 2,2 metru.
Z uvedeného je patrné, že mulčovače BERTI jsou vhodné nejen k údržbě kulturních zelených ploch, ale i pro zpracování hrubě neudržovaných lokalit naší přírody. O tom, že takovýchto pracovních podmínek se u nás najde nemálo, nelze ani chvilku pochybovat. Proto nejen zemědělci, lesníci, vodaři, pracovníci v komunálních službách, silničáři, ale i obce a města, ti všichni už dobře vědí, jakým pomocníkem je dnes dobrý mulčovač.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down